ENGLISH
הרצליה: 09-7908910
נגן וידאו

שייט בנהיגה עצמית

שייט נהרות בנהיגה עצמית - חוויית נופש משפחתית מסוג אחר !

ההפלגה בנהרות ובתעלות נוחה וקלה, ומתאימה למבוגרים ולילדים כאחד. ברוב האזורים אין צורך ברשיון משיט.
ניתן לעצור כמעט בכל מקום לאורך המסלול, לצאת לטיול ברגל או באופניים,
להכין ארוחה טובה בסירה, או ליהנות באחת המסעדות המקומיות.

אתם תבחרו את היעד, אנחנו נדאג לשאר

נשמח לעזור בכל שאלה בטל' 09-7908910
או באימייל:

  • בעמוד של כל מדינה/איזור תמצאו הצעות למיגוון מסלולים שיעזרו לכם להכין את חופשת השייט שלכם.
  • לאחר שבחרתם איזור להפלגה, התבוננו בהיצע הספינות אותן ניתן לשכור. הגדילו את תרשים הסירה, כך תוכלו להתרשם מסידור הפנים של כל אחת מהסירות).
  • תוכלו גם להתרשם מחוויות של מי שהפליגו בעבר, אותן תמצאו ביומני המסע.

כתבו עלינו ב- YNET - שייט תעלות בצרפת, אוקטובר 2018

כמה מילים אודות הנהרות והתעלות

רשת התעלות והנהרות באירופה נחפרה והתפתחה בין המאות ה-15 וה-19 לצרכי מסחר. התעלות חוצות את אירופה לאורכה ולרוחבה, מן הים התיכון להולנד, לדנובה ומשם לים השחור והן היוו עורק מסחר מרכזי בין ובתוך המדינות.
עם התפתחות מסילות הברזל ירדה חשיבותן ובתעלות צרות וצדדיות המסחר פסק לחלוטין. (עם זאת, עד היום ניתן לראות, בעיקר בנהרות הרחבים, דוברות הנושאות סחורות.) לחילופין, התפתח בתעלות, במאה העשרים, תחום שייט היאכטות והפך לאחד מענפי החופש המשפחתי הפופולאריים באירופה.
 

 

טעימה קצרה שאומרת הכל: חווית שייט נהרות עצמאי

הסרט שלפניכם, מציג בקצרה, עבור מי שעדיין לא מכיר, את הסירות והאפשרויות שמתלוות לחופשה מהנה זו.
לדעתנו - במציאות זה מהנה פי כמה!

במה מפליגים?

ההפלגה מתבצעת על ספינות/יאכטות ייעודיות לשייט נהרות. אורכן 7 עד 15 מטרים - בהתאם למספר המפליגים. הסירה תהיה המלון שלכם וכלי התחבורה שלכם במשך החופשה. הסירות מאובזרות אבזור מלא להפלגה, בציוד בטיחות, בציוד לבישול, מצעים, ובדרך כלל גם מגבות. בכל ספינה יש סלון וכמה קבינות שינה, שירותים ומקלחות.

האם צריך רשיון שייט לשייט נהרות?

לא. ברוב המקומות לא נדרש רשיון משיט. (למעט מקומות בודדים בגרמניה וספינות ארוכות במיוחד). הנהיגה בסירה קלה ופשוטה, גם למי שלא נהג או הפליג מימיו. כמו כן, עם קבלת הספינה מקבלים תדריך מלא ומפורט מחברת ההשכרה בנוגע לתפעול כלי השייט, ומסלולי ההפלגה. 

למי זה מתאים?

שייט הנהרות מתאים לכולם: לזוגות, למשפחות - בהרכב מלא, כולל סבים סבתות וילדים בכל הגילאים, מינקות ועד לבני הנוער המתבגרים. קבוצות חברים יכולות להפליג יחד או לשכור מספר ספינות שמפליגות יחד. (למשל למסיבות רווקים, או חופשות גיבוש וצ'ופר לחברות וארגונים.) התפעול הקל של כלי השייט מאפשר הנאה לכולם.

איך מתגברים על הפרשי גובה פני השטח?

מטבע הדברים, באיזורים מסויימים פני השטח אינם מישוריים. את הפרשי הגבהים שבדרך פתרו באמצעות מערכת סכרים (Lock) הנפתחים ונסגרים ושומרים על גובה מים במפלס אחיד. נוהל פתיחת וסגירת הלוקים שונה ממקום למקום. חלקם, מופעלים על ידי מפעיל (Lock Keeper) ואילו אחרים ע"י המפליג בעצמו. בסכרים העמוסים ישנן שעות פתיחה קבועות לתנועה מצד לצד.

מה רואים לאורך מסלול השייט?

רואים בדרך שונה מהרגיל, את נופי המדינה החולפים על פניכם. הרבה נופים כפריים-פסטורלים, לצד עיירות ובאיזורים מסויימים אף ערים גדולות כמו למשל אמסטרדם שבהולנד. כלי השייט מפלס את דרכו במי תעלה שקטים וניתן לעגון כמעט בכל מקום לאורך הגדה, וליהנות מהצמחיה ובעלי החיים. אפשר גם לעגון את הסירה, ולצאת לטיול רגלי, טיול על גבי אופניים, או לסייר בעיירה הקרובה. ניתן לשכור מראש אופניים כמספר המפליגים, או סאפ בהתאם לאיזור.
זוהי חופשה מהנה, במתכונת שונה ממה שהכרתם עד כה.

אתם מוזמנים לגלוש לעמודים של אזורי השיט השונים (הכנסו דרך הכפתורים שבראש העמוד).
בחרו מדינה, בחרו סירה, ופנו אלינו לתאום החופשה.

אם יש לכם שאלות, אל תהססו, אנחנו נענה ברצון , נדריך אתכם בבחירה ונעדכן אתכם במבצעים.

מס' הטלפון שלנו: 09-7908910
המייל שלנו: [email protected]

ניתן לפנות אלינו ישירות דרך האתר, בטופס שלפניכם ( אם אתם גולשים מהדסקטופ - הטופס בצד שמאל).

לראש הדף