ENGLISH
הרצליה: 09-7908910

טיפים לשייט העצמאי

הזמנתם חופשת שייט נהרות ?  אספנו עבורכם עוד קצת טיפים, שיעזרו לכם לתכנן חופשה מהנה.
יש לכם שאלות, רוצים להוסיף משהו להזמנה ? אל תהססו לפנות אלינו. אנו כאן לכל  בקשה !

בטלפון:  09-7908910  או באימייל: [email protected]

 

לפני היציאה להפלגה, עברו שוב על  אישור ההזמנה שקיבלתם
וודאו שמופיע בו כל מה שביקשתם. האם הוזמנו כל האקסטרות שרציתם ? האם קיבלתם אישור על כולם ? (הזמנת אופניים, הזמנת נקיון סופי, Collision Damage Waiver ? ) זכרו : ההזמנה חייבת להיעשות ולקבל אישור לפני היציאה להפלגה.
 

בדקו אולי מתאים לכם בורדינג מוקדם ו-או צ'ק אין מאוחר
בדרך כלל, היאכטות מוכנות למסירה ביום הראשון לחופשה, החל מהשעה 16:00 . יש להחזירן ביום האחרון לחופשה, עד השעה 09:00. בתוספת תשלום, ניתן לקבל את הסירה  בין השעות 12:00-11:00 או בשעה 14:00.  צ'ק אאוט מאוחר יאפשר לכם להחזיר את הסירה עד השעה 12:00 בצהרי היום האחרון. שרות זה לא מתקיים בספינות Vision ולא ב- Jabel וב-Chertsey
 

הזמינו מקום חניה למכונית
אם אתם מגיעים במכונית שכורה, תוכלו להזמין מראש, בחלק מהבסיסים,  מקום חניה בסמוך לסירה. (במגבלות איזורי החנייה של אותו בסיס). שימו לב: השרות קיים רק בחלק מהבסיסים. 
 

תכננו מראש, אולם השאירו גם משהו לספונטניות
על סיפון הסירה תמצאו מפה מפורטת של מסלולי השייט האפשריים באיזור, משך זמן ההפלגה מנקודה לנקודה, היכן מותר לעגון, ומה ניתן לראות בכל כפר/עיירה אליהם תגיעו. אולם החופשה אינה רק שייט. עגנו את הסירה לגדת הנהר או התעלה וצאו לסיורים בסביבה. בכל יום יתגלה לכם איזור חדש אותו תוכלו לגלות.
 

מי שאוהב לרכוב על אופניים, יכול לשכור אותם מראש
שייטים רבים שוכרים, בתוספת תשלום, מספר זוגות אופניים, אשר ממתינים להם על סיפון הסירה. השבילים על גדות התעלה אידיאלים לרכיבות הנאה וספורט. אחרים, ישתמשו באופניים כדי להגיע לעיירה הסמוכה, לרכוב לבולונז'רי הקרוב כדי לקנות קרואסונים ובאגטים או לסיור באטרקציות שלאורך המסלול. תוכלו לבחור אופניים סטנדרטים קלי משקל, אופני קרוס, אופני תגה (הורה גורר ילד) וכסא ילד לאופניים. שימו לב: לא בכל בסיסי היציאה ניתן לקבל אופניים.
 

דייגים - עליכם להצטייד ברשיון דייג
רשיון דייג ל-15 יום, ניתן לרכוש תמורת כ-30€ בחנויות מקומיות לציוד דייג. תוכלו לדוג מסיפון הסירה, או לשכור "חבילה לדייג" - דינגי +מנוע חיצון, איתה תוכלו להתרחק לאזור שקט ואולי שם לתפוס את ה-דג שלכם. "חבילה לדייג" ניתנת להזמנה מראש, בתשלום נוסף, באירלנד, גרמניה, הולנד ובמספר איזורים בצרפת.
 

הזמינו לכם מתקן ברביקיו לסירה
הנאה מושלמת - ערב ברביקיו על הסיפון, באווירה פסטורלית של אור אחרון.  סירות ברמת פאר Premier  או  + Comfort מצויידות במתקן ברביקיו שכלול במחיר הסירה. אם לא שכרתם אחת מספינות אלה, תוכלו בתוספת מחיר, להוסיף לסירה שלכם מתקן ברביקיו מפלדת אל חלד, מופעל בגז, אשר מתחבר לריילינג(גדר) של הסיפון העליון. לא ניתן לחבר את המתקן לספינות  Capri, Capri TS, Mountain Star ולא ניתן לשכור מתקן ברביקיו בהפלגות באנגליה ובסקוטלנד.
 

שכרו כריות לסיפון שמש
למה לא להתפנק ? שכרו כריות למושבי הסיפון העליון, לתוספת נוחות ופינוק והם יוכלו לשמש אתכם, כשהם פרושים לרווחה, גם כמזרוני שיזוף. השרות לא זמין בסקוטלנד. הכריות ניתנות ללא תוספת מחיר בספינות רמת פאר + PremierComfort
 

סאפ
ניתן לשכור סאפ במגוון איזורים בצרפת, איטליה, גרמניה קנדה. בררו איתנו אם באיזור שייט הנהר שלכם השרות קיים.
 

סל מתנה מיוחד
למפליגים בחברת Le Boat, מציעה החברה "סל חגיגה" ובו דליקטסים אופייניים לאיזור. ניתן להגיש כמתנת יום הולדת, או אירוע משמח אחר. הסל ימתין לכם על היאכטה.
 

אולי תעדיפו שרות נקיון בסיום השייט
כדי להבטיח סירה נקייה ומסודרת למי שיפליג אחריכם, דורשות חברות ההשכרה שתנקו את הסירה בסיום החופשה. אבל, אם אתם ממהרים, או שתרצו לנוח ביום החופשה האחרון שלכם, ולא לעסוק בנקיון הסירה, תוכלו להזמין מהחברה מראש, בתשלום, שרות נקיון. בררו איתנו מהן דרישות הנקיון כשמחזירים את הסירה. 
 

Wifi - להשאר מחוברים
ברוב בסיסי היציאה והחזרה יש אינטרנט אלחוטי. למפליגים בצרפת בלבד - בחברת Le Boat ניתן לשכור מיני ראוטר 3G  של אורנג' דרכו תוכלו להתחבר לאינטרנט באיזורים לאורך המסלול. לכל ראוטר יכולים להתחבר 5 מכשירים סלולרים. מוגבל להורדת 1GB לשבוע.
 

ציוד אישי:
•  תיקים עדיפים על מזוודות. בסירה נוח יותר לאחסן תיקים רכים הניתנים לקיפול מאשר מזוודות אשר תופסות מקום רב.
•  נעלי בד, או נעלי התעמלות שלא מחליקים בהם, עדיפים על כפכפים ...ע"מ שתוכלו לנוע בביטחון על הסיפון.
•  כדאי להביא משקפי שמש, קרם הגנה, כובע 
 

כמה מושגים חשובים בשפת הימאים
אם אתם שייטים וותיקים, בוודאי נהירה לכם שפת הימאים ואינכם זקוקים להסבר שהוספנו:

Bow - חרטום. החלק הקדמי של הסירה.
Stern - ירכתיים. החלק האחורי של הסירה.
Starboard - הצד הימני של הסירה כאשר מסתכלים לעבר החרטום.
Port - הצד השמאלי של הסירה כאשר מסתכלים לעבר החרטום.
Fender - בלון מגן, אובלי או עגול, מלא באויר דחוס. תפקידו - להגן על גוף הסירה ממכות בעת התנגשות. מסביב לגוף הסירה תלויים בדר"כ 6 עד 10 פנדרים.


אתם חדשים לתחום שייט הנהרות, אולי יעניינו אתכם טיפים לשייט המתחיל ?

לראש הדף