ENGLISH
הרצליה: 09-7908910

טיפים לשייטים מתחילים

כמה מילים אודות הנהרות והתעלות

רשת התעלות והנהרות באירופה נחפרה והתפתחה בין המאות ה-15 וה-19 לצרכי מסחר. התעלות חוצות את אירופה לאורכה ולרוחבה, מן הים התיכון להולנד, לדנובה ומשם לים השחור והן היוו עורק מסחר מרכזי בין ובתוך המדינות.

עם התפתחות מסילות הברזל ירדה חשיבותן ובתעלות צרות וצדדיות המסחר פסק לחלוטין. (עם זאת, עד היום ניתן לראות,בעיקר בנהרות הרחבים, דוברות הנושאות סחורות.) לחילופין, התפתח בתעלות, במאה העשרים, תחום שייט היאכטות והפך לאחד מענפי החופש המשפחתי הפופולאריים באירופה

"טעימה" קצרה שאומרת הכל: חווית שייט נהרות עצמאי

הסרט מאפשר הצצה לחוויית שייט הנהרות, ומציג בקצרה, עבור מי שעדיין לא מכיר,
את הסירות והאפשרויות שמתלוות לחופשה מהנה זו. לדעתנו - במציאות זה מהנה פי כמה!

במה מפליגים?

ההפלגה מתבצעת על ספינות/יאכטות ייעודיות. אורכן 7 עד 15 מטרים - בהתאם למספר המפליגים. הסירות מאובזרות אבזור מלא להפלגה של משפחה עם ילדים, בציוד בטיחות, בציוד לבישול, מצעים, ובדרך כלל גם מגבות. בכל ספינה יש שירותים ומקלחות. ניתן לשכור גם אופניים כמספר המפליגים או סאפ בהתאם לאיזור.

האם צריך רשיון שייט לשייט נהרות?

לא. ברוב המקומות לא נדרש רשיון משיט. (למעט מקומות בודדים בגרמניה). עם קבלת הספינה מקבלים תדריך מלא ומפורט מחברת ההשכרה בנוגע לתפעול כלי השייט, ומסלולי ההפלגה. ההפעלה פשוטה וקלה.

למי זה מתאים?

שייט הנהרות מתאים לכולם: לזוגות, למשפחות - בהרכב מלא, כולל הסבים והסבתות והילדים בכל הגילאים, מינקות ועד לבני הנוער המתבגרים. קבוצות חברים יכולות להפליג יחד או לשכור מספר ספינות  שמפליגות יחד. (למשל מסיבות רווקים, או חופשות גיבוש וצ'ופר לחברות וארגונים.)  התפעול הקל של כלי השייט מאפשר הנאה לכולם.

איך מתגברים על הפרשי גובה פני השטח?

 מטבע הדברים, באיזורים מסויימים פני השטח אינם מישוריים. את הפרשי הגבהים שבדרך פתרו באמצעות מערכת סכרים (Lock) הנפתחים ונסגרים ושומרים על גובה מים במפלס אחיד. נוהל פתיחת וסגירת הלוקים שונה ממקום למקום. חלקם, מופעלים על ידי מפעיל (Lock Keeper) ואילו אחרים ע"י המפליג בעצמו. בסכרים העמוסים ישנן שעות פתיחה קבועות לתנועה מצד לצד.
ראו סרטון - מעבר בסכר (Lock):

מה רואים לאורך מסלול השייט?

רואים בדרך שונה מהרגיל, את נופי המדינה החולפים על פניכם. לא במהירות מבעד חלון הרכב אלא בשלווה, כנוף כפרי-פסטורלי שמתגלה מעבר לסיפון. כלי השייט מפלס את דרכו במי תעלה שקטים וניתן לעגון כמעט בכל מקום לאורך הגדה, וליהנות מהצמחיה ובעלי החיים. אפשר גם לעגון, ולצאת לטיול רגלי, או על גבי אופניים, או לסייר בעיירה הקרובה.
זוהי חופשה מהנה, במתכונת שונה ממה שהכרתם עד כה.

אתם מוזמנים לגלוש לעמודים של אזורי השיט, לבחור מדינה, לבחור סירה, וליצור אתנו קשר לתאום החופשה.

יש לכם שאלות ? אל תהססו לפנות אלינו בכל עת, אנחנו נענה ברצון, נדריך אתכם בבחירה ונעדכן אתכם בהצעות ומבצעים.

מס' הטלפון שלנו: 09-7908910 והמייל: [email protected]

לראש הדף