ENGLISH
הרצליה: 09-9570650

מסלול הצבעונים של צפון הולנד

שייט קרוז בנהרות הולנד ובלגיה

מסלול: הצבעונים של צפון הולנדTulips of Northern Holland

8 ימים - מסלול מעגלי מאמסטרדם לאמסטרדם WHA

הצבעונים של צפון הולנד

 אם אתם מחפשים חופשה שמשלבת אתרים מפורסמים עם מקומות סודיים ולא מוכרים, המסלול הזה הוא בשבילכם! תגיעו לאמסטרדם ותעברו אל ספינת הנהר שלכם בהארלם (Haarlem). מכפר הדייגים Volendam תבקרו בעיירה אדם (Edam). תגלו את אזור צפון הולנד שופע שדות הצבעונים, ותפליגו על פני אגם IJsselmeer , לעבר מחוז פריזלנד, המפורסם בזכות הפרות הלבנות והשחורות שלו. תוכלו לבקר במוזיאון ה-Zuider Zee ב- Enkhuizen או לנצל את ההזדמנות ולשוחח עם תושבים מקומיים. תצאו לסיור בעיירה הקטנה Hoorn, אשר על שמה נקראת כף הורן שבדרום אמריקה, תבקרו במספנת Batavia שב-Lelystad, ותבחרו בין ביקור במוזיאון קרולר מולר למוזיאון Hartenstein שליד ארנהם (Arnhem). מרוטרדם תוכלו לצאת לביקור בגני קוקנהוף. לסיום תיהנו משיט מרהיב לאורך התעלות באמסטרדם.

 

הקרוז כולל: 8 ימים, 7 לילות, של קרוז דה-לוקס בחדר מפואר ומפנק על ספינת הנהר

מסלול הקרוז - תכנית יומית מפורטת

יום 1: אמסטרדם-Haarlem, קבלת פנים »

ברוכים הבאים להולנד ! היום אחר הצהריים תסעו להארלם, שם ממתינה לכם ספינת הנהר. לפנות ערב תפגשו את צוות הספינה בקבלת הפנים החגיגית.

יום 2 : Hoorn - Enkhuizen – סיורים מודרכים באדם, וב- Enkhuizen »

בוקר חופשי, מומלץ לנצלו לטיול ב-Hoorn. עיר מקסימה הזו, שעל שמה נקראת כף הורן בדרום אמריקה. מרכז העיר, המשלב את הישן והחדש, נשאר כמעט ללא פגע, ובנייניה העתיקים נשתמרו בצורתם המקורית. העיר שימשה כעיר סחר בין הולנד לבין איי הודו המזרחיים. שובו לספינה לארוחת הצהריים, במהלכה תשוטו על ה-Markermeer אל Enkhuizen, הממוקמת בנקודה המזרחית ביותר בצפון הולנד. Enkhuizen היא למעשה עיר דיג עם רחובות מרוצפים, מרכז עיר עתיק ואחת מהמרינות הגדולות ביותר בהולנד. העיר שיגשגה בזמן "תור הזהב" בזכות ה-Zuider Zee, שכיום מוכר כ- IJsselmeer. אחר הצהריים תוכלו לבקר במוזיאון ה-Zuiderzee, אשר מוקדש לתרבות ולהיסטוריה של האזור. המוזיאון מתמקד בעבר ובהווה של IJsselmeer, ובו מוצגים היסטוריה חיה, מורשת, ומלאכות המשלבות יצירות מהעבר עם יצירות מההווה. לחלופין , ייתכן שתרצו להצטרף לטיול לשדות הצבעונים השופעים הממלאים את האיזור כשטיחי צבע עצומים. תוכלו לצלם וללמוד על מיני הצבעונים וכיצד הוכנסו להולנד במאה ה-17 על ידי האימפריה העותמנית.(ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 3: Enkhuizen - Sneek, Frisland - סיורים מודרכים »

לאחר ארוחת הבוקר תוכלו להצטרף לטיול על פי בחירתכם: לטיול מודרך ב-Enkhuizen או השתתפות ב"חוויה הולנדית" בה תפגשו עם תושבים מקומיים. כשתשובו לספינה תפליגו לאורך ה-IJsselmeer לדרום-מערב פריזלנד, מחוז עשיר בהיסטוריה ובאגדות. בעודכם מפליגים, תיהנו מהנוף הכפרי לאורך הנהר. תעגנו בעיירה Lemmer, ממנה יוצא הטיול לפריזלנד. פריזלנד, אזור חקלאי בעל היסטוריה ארוכה, המוכר בעולם בזכות הבקר השחור/לבן והסוסים השחורים. תוכלו לבקר בפלנטריום המלכותי EISE EISINGA מהמאה ה-18. תפגשו שוב את ספינתכם שתעגון הלילה ב-Sneek. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 4 : Lelystad - Kampen – טעימת גבינות ומשקה Genever »

הבוקר תיהנו מהפלגה רגועה לאורך הנהר באזור המקסים של פריסלנד. האביב באוויר, והנוף הירוק מתעורר לחיים. לtאחר שתעגנו ב-Lelystad, תבקרו במספנת Batavia, בה מוצגים שחזורי ספינות חשובות בתעשייה הימית של הולנד במהלך "תור הזהב". לאחר מכן תעלו על סיפון אניית ה-Batavia שנבנתה כדי להפליג מאיי הודו המזרחיים בשנת 1628, אך נטרפה בהפלגת הבכורה שלה ב-1629 אל מול חופיי מערב אוסטרליה. שחזורה מחומרי בנייה מסורתיים ארך כ-10 שנים. חזרו לספינה, לארוחה, בה תזכו להכיר את הגבינה המקומית ואת משקה ה-GENEVER אותו נהוג לשתות מכוסות שוט, תוך הפלגה ל-Kampen שם תעבירו את הלילה. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 5 : נהר IJssel – ארנהם – ביקורים במוזיאונים »

הפלגת בוקר רגועה לאורך נהר ה-IJssel המוכר גם כ-Gelderse והינו למעשה התפלגות של נהר הריין. האזינו להרצאה על הסיפון תוך טעימת משקה מקומי מתוק. אחרי ארוחת הצהריים, תוכלו לבחור לבקר במוזיאון כלי הטיס HARTENSTEIN, אשר מוקדש לקרב ארנהם, אחת מהטרגדיות הגדולות של מלחמת העולם השנייה, או לפי בחירתכם - במוזיאון KRÖLLER-MÜLLER ב-Otterlo בעל אוסף האומנות החזותית מהמאות ה-19 וה-20 מהידועים בעולם. לאחר מכן תפגשו שוב את ספינתכם ב-Arnhem (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 6 – רוטרדם - גאודה – טיול לגני קוקנהוף או סיורים מודרכים ברוטרדם ואוטרכט »

בבוקר תפליגו דרך נמל רוטרדם, עליו נאמר שהוא הנמל העמוס ביותר בעולם. רוטרדם הוקמה מחדש במראה היי-טקי ומודרני.לאחר שנהרסה בהפצצות הגרמנים במלחמת העולם השנייה, לאחר ארוחת צהריים מוקדמת תוכלו להצטרף לטיול בגאודה, המפורסמת בגבינה שקרויה על שמה. זוהי עיר הולנדית טיפוסית, עם בתים עתיקים ותעלות יפהפיות. לחילופין תוכלו לבקר בגני קוקנהוף שליד Lisse, בהם למעלה מ-280 דונם של פארק ובו אגמים, גני פסלים, חממות, וטחנת רוח. בכל שנה שותלים כאן 7 מליון פקעות פרחים, ולכם יש את ההזדמנות לראות את תצוגת הצבעים המרהיבה של הצבעוניים, הסחלבים, הורדים, הנרקיסים ועוד. אם אתם חובבי גנים, תוכלו לבחור להאריך את זמן השהייה שלכם בגני קוקנהוף, ולסעוד ארוחת צהריים עצמאית בגנים.(ארוחת בוקר, צהרים וערב).

יום 7 : אמסטרדם – שיט תעלות באמסטרדם »

לאחר ארוחת הבוקר תגיעו לאמסטרדם. כאן תיהנו משיט תעלות מודרך בסירת תעלות. תשוטו דרך Grachten האלגנטי שסביבו בתי אחוזה מראשית "תור הזהב" של אמסטרדם. אחר-צהריים זה הוא זמן חופשי, ולחילופין תוכלו לבחור באחת מהפעילויות על הספינה.(ארוחת בוקר, צהרים וערב)

יום 8 : אמסטרדם – סיום הקרוז »

החופשה שלכם מסתיימת לאחר ארוחת הבוקר. (ארוחת בוקר) (ירידה מהספינה)

למידע כללי על קרוזים מלאי השראה

לראש הדף