ENGLISH
הרצליה: 09-9570650

מסלול מגלים את הבלקן

שייט קרוז בנהר הדנובה

מסלול: מגלים את הבלקןBalkan Discovery

10 ימים - מבוקרשט לבודפשט WOB
או במסלול ההפוך:
10 ימים - מבודפשט לבוקרשט WBO

מגלים את הבלקן

תזכו לחזות בחלקים הטובים ביותר במזרח אירופה בקרוז מלהיב זה בבלקן. החופשה מתחילה בבוקרשט (Bucharest) התוססת, "פריז של מזרח", ממנה תצאו לקרוז המופלא ולאורכו תיהנו מסיורים מודרכים בכל עיר, לרבות ביקורים במוזיאון הלאומי לאמנות בבוקרשט, בכנסיית הפטריארך של וליקו טרנובו (Veliko Târnovo), במוזיאון האתנוגרפי של Arbanassi, בכנסיית המולד, בגבישי הסלע המרתקים בלוגראדצ'יק (Belogradchik) ,ובמבצר Kalemegdan שבבלגרד (Belgrade). פעילויות חשובות נוספות: בקרו במבצר וידין (Vidin) מימי הביניים, תעברו דרך עמק שערי הברזל הדרמטי, בקרו באתר הארכיאולוגי Lepenski Vir, ותיהנו ממופע עוגב בפץ' (Pécs). המסע מסתיים לאחר שני לילות בבירה התוססת של הונגריה, בבודפשט, שם יהיה לכם זמן חופשי לרכוש לכם פפריקה הונגרית בשוק המרכזי, לחקור את השטח הנרחב של הטירה שעל הגבעה, לבקר בכנסיות ומוזיאונים רבים, וליהנות מהאווירה התוססת.

הקרוז כולל - 6 לילות שיט, 3 לילות יבשה
שיט:
6 לילות של קרוז דה-לוקס בחדר מפואר ומפנק על ספינת הנהר
יבשה: מלונות מובחרים: בוקרשט – לילה במלון Athenee Palace Hilton
בודפשט – 2 לילות במלון Intercontinental

 

מסלול הקרוז - תכנית יומית מפורטת

יום 1 - בוקרשט - הגעה, ברוכים הבאים לבוקרשט ! »

הינכם מוזמנים להתחיל וליהנות מהעיר המרתקת הזו.

יום 2 – בוקרשט - Oltenita – סיורים מודרכים, יציאה לקרוז, קבלת פנים חגיגית על הספינה »

הרבה אירועים היסטוריים מהתקופה האחרונה התרחשו בבירת רומניה, בשדרותיה הרחבות ובשער הניצחון שלה, שנבנה בשנת 1922 לכבודם של החיילים הרומנים שנלחמו במלחמת העולם הראשונה, שער ניצחון זה העניק לבוקרשט את הכינוי "פריז של מזרח". בסיור המודרך תחזו בבניין הפרלמנט המרשים, המבנה השני בגודלו בעולם אחרי הפנטגון. כיכר הארמון המלכותית הייתה אתר המהומות ב-1989, שהביאה לקריסתה של הדיקטטורה הקומוניסטית. בארמון המלכותי לשעבר שוכן כיום המוזיאון לאמנות לאומית. לאחר מכן, תסעו אל Oltenita, שם תמתין לכם ספינת הנהר ועליה קבלת פנים חגיגית. (ארוחת בוקר וערב)

יום 3 - רוסה (Rousse), בולגריה, טיול לוליקו טרנובו ואל Arbanassi - סבישטוב (Svistov) »

הבוקר תתעוררו ברוסה, תצאו לסיור מודרך בעיר ותשובו לספינה לארוחת הצהריים. אחר צהריים תפליגו בשלווה אל סבישטוב. לחילופין, תוכלו לבחור לנסוע אל הבירה הבולגרית העתיקה וליקו טרנובו. העיר ממוקמת על שלוש גבעות המקיפות את נהר ה-Yantra, והיוותה בעברה מבצר טבעי עם בתי אבן עתיקים הנאחזים במדרונות התלולים. החלק העתיק ביותר הוא צארבץ, בו ניצבים המבצר המלכותי, ארמונות, וכנסיית הפטריארך. לאחר מכן, תעברו אל הכפר ההיסטורי Arbanassi, שנוסד במאה ה-15, ומוכר בעיקר בזכות האדריכלות של התחייה הבולגרית והמוזיאון האתנוגרפי שלו, בניין בן 400 שנה ששומר והוסב למוזיאון. תבקרו בכנסיית המולד, אחת הכנסיות העתיקות ביותר ב-Arbanassi, ותחזו באוסף יוצא דופן של ציורי קיר. תצטרפו אל הספינה בסבישטוב. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 4 – וידין - בלוגראדצ'יק – סיורים מודרכים ליער Vidin, טיול לבלוגראדצ'יק »

לאחר ארוחת הבוקר מדריך מקומי יכיר לכם את וידין, נמל דנובה חשוב בצפון מערב בולגריה. המבצר המכונה Baba Vidin, שנשתמר בשלמותו, היווה את ההגנה העיקרית לעיר בתקופות ימי ביניים. המבצר הוסב למוזיאון ושוחזר. בשעות אחר הצהריים תסעו אל בלוגראדצ'יק הסמוכה כדי לראות את האוסף האקלקטי של גבישי סלע על המדרונות המערביים של הרי הבלקן. הסלעים המדהימים של בלוגראדצ'יק עוצבו על ידי הטבע במשך למעלה מ-200 מיליון שנים במגוון צורות וגדלים. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 5 – שערי הברזל וטיול אל Lepenski Vir »

יום 5 – עמק שערי הברזל (Iron gates) וטיול אל Lepenski Vir לאורכה של הגדה השמאלית של נהר הדנובה תוכלו להתרשם ממראות שולחן טריאנוס המציין את הכיבוש הרומי של דאקיה, והמבצרים הסרבים של Golubac ושל סמדרבו. הנוף המרהיב ביותר הוא ללא ספק עמק שערי הברזל הדרמטי, מעבר צר אשר היה בעברו מסוכן מאוד למעבר. העמק מפריד בין האלפים שבצפון מערב להרים הקרפטים שבדרום מערב, ויוצר גבול טבעי בין סרביה ורומניה. אחר הצהרים תעגנו ב-Donji Milanovac, ותסעו אל מרכז התצוגות Lepenski Vir המרשים, בו מצויים ממצאים ארכיאולוגים מהאזור, ונוף הדנובה הנשקף ממנו מרהיב ביותר. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 6 - בלגרד סרביה. סיורים מודרכים בבלגרד, ביקור ביער Kalemegdan, הרצאה על הסיפון »

יום 6 בלגרד, סרביה בלגרד, בירת סרביה ממוקמת בנקודת המפגש של נהר הדנובה עם נהרות הסאווה (Sava). מדריך מקומי יראה לכם בגאווה את האתרים המרכזיים של העיר, את St. Sava, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה בעולם, ואת קברו והאנדרטה לזכרו של המרשל טיטו. תבקרו במבצר Kalemegdan, האתר המפורסם ביותר בעיר, בו מוצגת ההיסטוריה של בלגרד. המבצר נבנה בשלבים בין המאה הראשונה למאה ה-18, והיה עד לקרבות רבים ולאומץ אלו שניסו להגן על העיר מפני הכובשים. הפארק הסובב את המבצר הוא הפארק היפה והגדול ביותר בבלגרד. בזמנכם הפנוי, תטיילו בעיר המקסימה ותיהנו מבתי קפה תחת כיפת השמיים הפזורים בעיר. תעזבו את בלגרד בזמן ארוחת הצהרים, ובשעות אחר הצהריים תוכלו להינות על סיפון הספינה מהרצאה מרתקת בנושא הבלקן, בעודכם מפליגים לאורך הנהר עבר הונגריה. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 7 – מוהאץ' (Mohacs), הונגריה. טיול לפץ' »

הבוקר תצאו לטיול מודרך בפץ', העיר החמישית בגודלה בהונגריה. פץ' הוקמה על ידי הרומאים במאה השנייה, והייתה עיר נוצרית חשובה ומשגשגת במאה הרביעית. פץ' עשירה מבחינה ארכיטקטורית ובה מסגדים טורקיים, כנסיות יפות, ואווירה נעימה באזור המסעדות ובתי הקפה שלה. תיהנו ממופע עוגב בטרם תשובו לספינה לארוחת הצהרים. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 8 – בודפשט – סיום הקרוז. סיורים מודרכים. »

הבוקר תיפרדו לשלום מצוות הספינה ותצאו לגלות את בודפשט. העיר שוכנת לגדות נהר הדנובה והינה אחת מהערים המקסימות ביותר במזרח אירופה. בין אם אתם מסיירים באתרים, מתרשמים בשווקים מרקמות בעבודת יד או מפורצלן Herend, או נהנים מתרבות בתי הקפה של בודפשט עם עוגת קרם עשירה בבית הקפה המפורסם Gerbeaud Café, האנרגיה החיובית של בודפשט נעימה להפליא. בסיור המודרך תחזו בטירה העצומה שעל ראש ההר וממבצר הדייגים שלה, ומהנוף העיר המרהיב הנשקף ממנה. תבקרו בכנסיית מתתיהו מהמאה ה-11, מקום ההכתרה של מספר שליטים הונגריים ובשמונת הגשרים של העיר, אשר מאחדים את בודפשט. בזמן החופשי שלכם אחר הצהרים, תוכלו להלך לאורך Váci utca, רחוב הקניות הראשי או לערוך קניות בשוק הגדול ולרכוש פפריקה או רקמות באחד מ-180 הדוכנים שלו. (ארוחת בוקר)

יום 9 – בודפשט – זמן חופשי »

יום 9 – בודפשט תיהנו מיום חופשי בו תוכלו ליהנות מבודפשט, בירתה המרגשת של הונגריה. תוכלו לבקר בבזיליקה של סטיבן הקדוש, ומנופי העיר עוצרי נשימה הנשקפים ממנה, או להלך לאורך גשר השלשלאות, סמלה של בודפשט שנבנה ב-1894. (ארוחת בוקר)

יום 10 – בודפשט – סיום החופשה »

יום 10 – בודפשט חופשתכם מסתיימת לאחר ארוחת הבוקר. (ארוחת בוקר)

קיים קרוז מקביל במסלול ההפוך מבודפשט לבוקרשט

משך הקרוז – 10 ימים מתוכם 6 לילות שיט ו-3 לילות על היבשה. ניתן לבחור שיט בלבד.

תמצית הקרוז ההפוך מבודפשט לבוקרשט:

יום 1 - בודפשט - הגעה, ברוכים הבאים לבודפשט
יום 2 - בודפשט - סיורים מודרכים
יום 3 - בודפשט - יציאה לקרוז, קבלת פנים חגיגית על הספינה
יום 4 - מוהאץ' (Mohacs), הונגריה. טיול לפץ'
יום 5 - בלגרד, סרביה - סיורים מודרכים בבלגרד, ביקור ביער Kalemegdan, הרצאה על הסיפון
יום 6 - שערי הברזל וטיול אל Lepenski Vir
יום 7 - וידין - בלוגראדצ'יק - סיורים מודרכים ליער Vidin, טיול לבלוגראדצ'יק
יום 8 - רוסה (Rousse), בולגריה, טיול אל וליקו טרנובו ואל Arbanassi - סבישטוב (Svistov) יום
יום 9 - Oltenita - בוקרשט – סיום הקרוז. סיורים מודרכים בבוקרשט.
יום 10 - בוקרשט - סיום החופשה

 

הערות:
 


תנאים והגבלות

למידע כללי על קרוזים מלאי השראה

לראש הדף