ENGLISH
הרצליה: 09-9579390

השכרת יאכטה באיים הספוראדיים - ספט' 2013

מאת יוסי בן אלטבט

ספטמבר 2013חברי הצוות : יואל פז, יאיר פלג, אריה כהן, יוסי בן אלטבט, אמנון זיידנברג

יאכטה : Jeanneau Sun Odyssey 49i (2008) 4cab /4wc
(חברת השכרה- Athenian Yachts)

 

יום קודם - 6.9.2013

בגלל טיסות מאוחרות מאתונה ל- Skiathos, מחליטים להגיע ל- Skiathos לילה קודם.

מגיעים לאתונה בשעות הצהריים ומבלים מספר שעות בפרבר יפה ותוסס של אתונה בשם Kefalari , מקום בו גרים דיפלומטים ו- Ex-pats במרחק כחצי שעה
נסיעה ברכבת מנמל התעופה. בדרך, הרבה גרפיטי על הקירות בכל מקום אך
ב- Kefalari לא שמעו על המשבר ביוון.

אחרי ארוחת ערב מוקדמת במקום, חוזרים לנמל התעופה וטסים ל- Skiathos.

הגעה ל- Skiathos בשעה 22:00. מתמקמים ללינת לילה בבית מלון, Filoxenia, שהוזמן מראש: פשוט,ידידותי, נוח ומרכזי (35 יורו לחדר).

 

היום הראשון - שבת 7.9.2013

בעיקרון מומלץ לא להישאר ב- Skiathos עם קבלת הסירה, אלא לשוט 8 מייל למפרץ בשם Panormos הנמצא במערב האי Skopelos (לינה על עוגן).

 Kefalariאולם,בשעה 11:00 מתבשרים שצפוי עיכוב בקבלת הסירה עקב תאונה שקרתה לאחת מחברות הצוות שאמור היה לפנות את הסירה באותו יום (נפלה לפיר העוגן ושברה צלעות והיו צריכים לפנותה לבית החולים ). ולכן, הולכים לשחות ולטייל בעיירה.

מקבלים את הסירה רק לקראת ערב, בהבנה.

מצטיידים בסופרמרקט הנמצא כ-200 מטר מהנמל בשם Asteras. יש אמנם חנויות מכולת במרכז העיירה עם "טעם וריח של פעם" אבל להצטיידות ראשונה מעדיפים סופרמרקט.(Free delivery).

בסוף היום המפרך הזה, ארוחת ערב מצוינת במסעדת דגים הנמצאת בסוף הרציף ימינה. דניס ים (צ'יפורה) במשקל (לא זול, 50 יורו קילו) אך עשוי שופרה דה שופרה, עם יין לבן.

 

היום השני - יום א' 8.9.2013
(Skiathos-Alonnisos (Patitiri

סוף סוף ים. רוח מצוינת ללא גלים והסירה שטה במהירות 8 קשר בלי להרגיש. מגיעים בלג אחד (כ-21 מייל) ל- Patitiri ב- Alonnisos. לוקחים אוטובוס מ- Patitiri ל- Palaia Alonnisos - ("Old town") עיירה יפיפייה על גבעה המשקיפה על האזור. אסור להחמיץ.

Old Town Alonnisosיורדים בחזרה ברגל. לינה ב- Patitiri על עוגן (יש מעגן במקום אך בגלל עומק הקיל שלנו אנחנו מחליטים להיות על עוגן).

 

היום השלישי - יום ב' 9.9.2013
Alonnisos- Kira Panagia
(Nissos Pelagos)

עוזבים את Alonnisos למפרץ - Ormos Planitis ב- Kira Panagia (Nissos Pelagos) - אי לא מיושב במרכז השמורה הימית באזור. שטים 18 מייל עם מפרשים ברוח סבירה רוב הזמן.

לינה באותו ערב ב- Ormos Planitis ב- Kira Panagia (על עוגן). הכניסה למפרץ מכוון צפון מזרח.

מקום קסום, מיוחד במינו כאשר המפרץ מוקף ביבשה כמעט 360 מעלות, דבר היוצר אווירה של אגם. שקט ושלווה. לא ראינו monk seals (כלבי ים) אלא הרבה עיזים השותות מי ים.

 

היום הרביעי - יום ג' 10.9.2013
-Kira Panagia –Peristera -
(Alonnisos (Steni Vala

בבוקר יוצאים לארוחת בוקר במפרץ הנמצא במערב Kira Panagia בשם St Peter.

משם מפליגים למפרץ Ormos Vasiliko באי Peristera . מומלץ. המפרץ נמצא במערב האי Peristera, מול חופי Steni Vala שב- Alonnisos.

לארוחת ערב וללינה שטים ל- Steni Vala שב- Alonnisos. בעיית עומקים רצינית במעגן ועל פי המומלץ בפיילוט בוק, עוגנים על עוגן במפרץ דרומי סמוך, מקסים ביופיו.

אמנם הסירה שלנו גדולה ומעט אנשים בה, אך אחרי שלושה ימים על עוגן מסתמנת בעיית מים. מתקלחים בסופר שעל החוף (גם המסעדות בחוף מציעות מקלחות).

בוקר מתעורר במפרץ Steni Vala ב- AlonnisosAlonnisos אי מקסים בכלל, ו- Steni Vala בפרט. מקום שאסור לפספס (ראו התמונות ב- Google Earth). יש מסעדות טובות ומומלץ לארוחת ערב.

 

היום החמישי - יום ד' 11.9.2013
Alonnisos-
kantzoura- Skopelos Town

בבוקר יוצאים להליכה מ- Steni Vala לסביבה (האי Alonnisos מאופיין במסלולי הליכה רבים).

מגיעים למפרץ קטן עם סירות דייגים וכמה מסעדות חוף. רוצים לקנות דגים לסירה ואחרי מו"מ קצר מבינים שספינת הדייג עדיין בים ועובד המסעדה, שמנהל איתנו את המו"מ, לא בעל סמכות לסגור עסקה. לא נורא, נאכל דגים במסעדה.

עוזבים את Alonissos ושטים למפרץ הדרומי באי Skantzoura. עוד מקום קסום.

משם ל- Skopelos, ללינה ב- Skopelos Town. נמל מסודר עם חיבור חשמל ומים (10 יורו).

 

היום השישי - יום ה' 12.9.2013
Skopelos Town- Skopelos
(Loutraki)

באי Skopelos הוסרט הסרט "Mamma Mia". חלום של מקום. בבוקר יוצאים לטיול רגלי בסמטאות הצרות והציוריות של Skopelos town.

מ- Skopelos town שטים ל- Agnontas שבצד המערבי של דרום האי Skopelos. אין מילים לתאר את יופיו של המקום.

משם למפרץ Panormos שהוא אחת הפנינים של השייט כולו. (זה המפרץ אליו התכוונו להגיע בלילה הראשון). הערה: ב- Panormos מפרץ צפוני ודרומי (ראו פיילוט בוק). הדרומי עולה ביופיו בהרבה על הצפוני.

Panormosעוזבים את Panormos בלב כבד ומגיעים ל-Loutraki ללינת לילה, לא מקום מלבב במיוחד, אך המעבר מתברר, בדיעבד, כהחלטה נבונה.

בלילה חוטפים משבי רוח מערבית חזקים. העוגן של הסירה העוגנת לידינו משתחרר והיא נופלת עלינו. פנדרים, אריה עולה לסירה שלהם לעזור ואיכשהו נחלצים מהמצב עם שריטות קלות.

 

היום השביעי - יום ו' 13.9.2013
Skopelos- Tsougria- Skiathos

עוזבים את Loutraki ושטים לאי קטן דרומית ל- Skiathos בשם Tsougria שבצד המערבי שלו חופים חוליים מקסימים. המקום מאד מומלץ אף על פי שלא מופיע בפיילוט בוק.

טוסטים וגבינות ביום האחרון ואיך לא - בירות Mythosמשם למפרץ של Palace Hotel, ב- Koukounaries Beach ב- Skiathos.

השעה 16:00 וחוזרים ל- Skiathos town להזדכות על הסירה.

 

היום אחרי - יום שבת 14.9.2013
טיול יבשה ב- Skiathos

עוזבים את הסירה בשעה 9:00 בבוקר. הטיסה מ- Skiathos בשעה 19:00. מה עושים?

שוכרים ג'יפ קטן חמוד, Suzuki Jimny , עם גג נפתח (49 יורו כולל ביטול השתתפות עצמית) ויוצאים לטיול יבשה ב- Skiathos. עוד אחד מה-highlights של הטיול.

ביקור במנזר, "קסטרו" (שרידי מבצר מהמאה ה-14) והחופים הצפוניים. נוהגים בין האורנים, בכביש כורכר עילי 4X4 מקסים, לאורך החופים הצפוניים, שהנופים המרהיבים הנשקפים ממנו מסכמים את הטיול בקבוצת האיים הספוראדיים.

 

רשם וערך את היומן: יוסי בן אלטבט, 054-4459725

הרצליה,17.9.2013

 


לראש הדף