ENGLISH
הרצליה: 09-9579390

יומן מסע הפלגה בקורפו, יוון - אוגוסט 2019

מאת חגי לוין

אוגוסט 2019יומן מסע הפלגה בקורפו, יוון - אוגוסט 2019

הפלגה של משפחה המונה 8 מבוגרים ושלושה ילדים קטנים (גילאים 1.5-5) על קטמרן מדגם LAGOON 450 F שנת 2017 עם גנרטור ומתפיל מים.

השכרת היאכטה דרך תשוט.

מפרץ Agni Beach

יום שישי:

יום שישי בבוקר הגענו לנתב"ג על מנת לתפוס טיסה ישירה לכיוון קורפו. שווה לחכות ולהזמין טיסה דרך חברות הצ'רטר (האוויריות) שכן רק הם מספקות טיסות ישירות לאי קורפו. נחתנו בשעות הצהריים המאוחרות ולקחנו מוניות למלוןAngela hotel. המלון ממוקם כ 5 דקות נסיעה ממרינה Gouvia, המרינה שממנה יוצאות כל סירות הצ'ארטר לים. בערב הלכנו לעיר העתיקה של האי קורפו, עיר מאוד תוססת ונעימה. בסוף הערב המהנה חזרנו לנוח במלון לצורך צבירת כוחות ליום הגדול מחר, יום קבלת הסירה.

יום שבת:

לאחר ארוחת בוקר צנועה וטובה במלון, כוח החלוץ החליט לנסוע למרינה כדי לנסות לזרז את קבלת הסירה על מנת להספיק לצאת מוקדם ליעד הראשון. מרינה גוביה היא גדולה מאוד וללא דברים מעניינים לראות בערב, לכן חשוב לנסות לצאת כבר ביום שבת. למרות כל מה שניסינו, להכין קטמרן בגודל הזה ועוד לשים עליה רשת ילדים מסביב, יציאה מוקדמת לא באמת אפשרית. בדיקת הסירה וסיום כל הניירת בשעה 17:00, הייתה התלבטות קלה אבל לבסוף החלטנו שנצא לים בכל זאת. ובכן אז פנינו הוא למפרצון קטן בשם Agni Beach אשר נמצא צפונית לגוביה, מרחק הפלגה קצר של 6.5 מייל ימי. כ 40-60 דקות הפלגה. יצאנו בידיעה שנהייה על עוגן בערב. בהגיענו למפרצון הקטן, נוכחנו לגלות 2 רציפי עץ קטנים השייכים למסעדות קטנות. בהתקרבות לרציף יצא אלינו אחד המלצרים ואמר לנו שאנחנו מוזמנים להיקשר לונג סייד, כמובן שכמו שנהוג ברוב יוון נצטרך לאכול שם בתמורה לעגינה. העגינה בעומק של כ 3 מטרים. המפרץ הוא חלום, מים צלולים והרוגע ממכר. האוכל במסעדה היה מאוד טעים אך גם מאוד יקר. מי שלא מעדיף בהכרח להיקשר לרציף, יכול בכיף לעשות עגינה ים תיכונית או פשוט סתם לעמוד על עוגן. המפרץ מוגן מצפוניות.

מפרץ Agni Beach בקורפו

יום ראשון:

לאחר קימה ביקיצה טבעית וקפיצה למים. בשעה 11:00 התנתקו מהרציף ופנינו לכיוון העיירה Syvota שנמצאת ב-Main Land . הפלגה של כ 24 מייל, כ 3-4 שעות הפלגה. לקח לנו קצת יותר מ 3 שעות כי החלטנו עם הצוות לעבוד על יכולות המפרשנות שלנו. בהגיענו לSyvota  ניסינו למצוא מקום עגינה באחד הרציפים אך כל המרינה היית מלאה. גם אם היה מקום פנוי, אז הקטמרן לא הייתה יכולה להיכנס בגלל הרוחב שלה. אז יצאנו החוצה מהמרינה ופנינו מערבה כ חצי מייל למפרצון קטנטן, שם עשינו עגינה ים תיכונית לסלעים. היתרון בעגינה כזאת שאפשר בכל רגע נתון לקפוץ למים ולהשתכשך. כשסיימנו כולם לרבוץ במים, התארגנו לירידה לחוף. על ידי שתי נגלות עם הדינגי, התיישבנו כולנו מרוצים במסעדת בשרים יוונית צנועה וטובה מתפלאים מהיופי והתסיסות של העיירה.

Syvota

Syvota

יום שני:

קמנו בבוקר והחלטנו להפליג תחילה לחוף שהמליצו לי עליו, צמוד ל Syvota, Varka Beach הפלגה של כ 10 דקות. מה שמיוחד בחוף הזה, שהוא מחבר את ה Main land לאי צמוד על ידי רצועת חוף שקועה בעומק חצי מטר. אי אפשר לעבור שם עם היאכטה אבל מאוד נחמד להוריד עוגן צמוד לחוף מהצד הצפוני ולרדת עם הילדים לאזור הזה. בילינו שם את הבוקר. לאחר מכן יצאנו לכיוון Lakka שבאי Paxos. הפלגה של 11 מייל, כשעה וחצי הפלגה. ההגעה ל Lakka הייתה בדיוק כמו שכולם מתארים, מפרץ מוגן להפליא עם מים בצבע טורקיז בוהקים מוקף בהרים מיוערים, ועשרות יאכטות עוגנות (בספירה שלי ספרתי כ 80 כלים). גן עדן על פני האדמות. בשביל הפרוטוקול נכנסנו כדי לראות אם יש מקום עגינה על הרציפים, לא היה מקום כלל. אבל גם הגענו להסכמה שמקום כזה חייבים לנצל בעגינה ים תיכונית על הטורקיז המדהים. לאחר צלילה אל העוגן כדי לוודא שהוא יושב טוב בקרקע החולית, הקפיצות למים הייתה מתבקשת. לאחר מכן שחינו לחוף כדי לעשות טיול רגלי כדי לעלות להר שמקיף את המפרץ, מומלץ מאוד. ובערב שוב בעזרת הדינגי הנאמן שלנו ירדנו לעיירה הקטנה והתוססת כדי לאכול במסעדת דגים טובה בשם La Rosa Di Paxos.

 

Varka BeachVarka Beach

Lakka  שבאי Paxos

Paxos

יום שלישי:

קמנו בבוקר ב Lakka לטורקיז הבוהק והחלטנו שאנחנו רוצים לבלות יום אחד בעיירה תוססת ולעגון ברציף. לכן ב 09:00 בבוקר יצאנו מ Lakka ופנינו לכיוון Gaios. הפלגה של כ 4 מייל, כ 40 דקות. בכניסה לתעלה של Gaios צריך להיזהר, תעלה צרה מאוד ולכן חשוב להיות ערניים. הגענו מוקדם ופשוט חיכינו שכלי גדול ייצא לדרך. בשעה 11:00 כבר היינו עגונים ירכתיים לרציף והנשים מחכות ליד הגאנגוואי בכדי לרדת לבקר בחנויות שפזורות לאורך הרציף הארוך של Gaios. עם מונוהול, אפשר להגיע מאוחר יותר אבל עם קטמרן, עקב הרוחב שלה צריך למצוא מקום לשתי סירות צמודות ולכן מומלץ להגיע מוקדם. צריך להיזהר מסלט עוגנים ב Gaios המון סירות, אחת על יד השנייה זה מתכון להסתבכות של עוגנים. לאחר שנקשרנו, הלכנו לחוף ים קטן במורד התעלה של Gaios, קטן חמוד אך מלא אנשים.

מפרץ גאיוס באי פאקסוס

החנויות ברציף במפרץ גאיוס

יום רביעי:

אתמול בערב החלטנו להישאר עוד לילה ב Gaios. קראנו קצת על מסלול הליכה מ Gaios לכיוון Tripitos Arch, בצדו המערבי של האי Paxos. הליכה לא קשה מדי, דרך יפה מאוד ואותנטית, וחד משמעית שווה להגיע לתצפית. לכיוון מערב רואים את הקשת המרשימה ומדרום את המים הטורקיז והצלולים. הדרך חזרה קלה יותר, כל הדרך בירידה עד לחוף הצמוד למרינה. לסיכום, היה יום מאוד מוצלח.

Tripitos Arch

הצד המערבי של האי פאקסוס

יום חמישי:

היום צפוי יום עמוס, החלטנו שאת הנוף שראינו אתמול מקצה ההר, אנחנו רוצים לראות מהים! יצאנו מ Gaios בשעה 08:00. היינו די בטוחים שיהיה לנו סלט עוגנים אבל למרבה המזל היינו נקיים לגמרי ויצאנו בקלות. יצאנו מהצד הדרומי. אומרים שהעומק שם בעייתי ועדיף לצאת מהצד הצפוני אך עם קטמרן זה הרגיש בטוח. עומק של 2.2 מטר בערך מספיק כדי לעבור בשקט. הפלגה של כ 3 מייל, כ 20 דקות והגענו לקשת של אתמול. המראה של הקשת עם הזריחה היה מהמם. בהחלט מקום נהדר כדי לעשות בו ארוחת בוקר. רוח מערבית קלה, נעמדים בדריפט (קרקע סלעית מאוד אז קשה למצוא מקום לעגון) ופשוט אוכלים בכיף. עם סיום ארוחת הבוקר יצאנו לכיוון החוף המפורסם Voutoumi Beach באי AntiPaxos . כל מה שמספרים על החוף אשר מוסתר במפרצון נכון, חול לבן והמים הכי כחולים וצלולים שאי פעם תראו. גן עדן אמיתי. התקרבנו לכיוון החוף ובעומק של כ 3 מטר הורדנו עוגן. אפשר לראות את העוגן והשרשרת כאילו מסתכלים עליהם בזכוכית מגדלת וברור מאוד. ירדנו עם הדינגי והסאפ לבילוי על החוף. שווה גם לעלות למסעדה על הר. ספרנו כ 350 מדרגות עד הפסגה אבל הנוף שווה כל רגע. לאחר כ 3 שעות חזרנו לסירה ויצאנו לדרך אל עגינת הלילה האחרונה שלנו, אל העיירה Parga . הפלגה של כ 12 מייל, שעה וחצי. בהגיענו ל Parga ישנו מפרץ גדול מאוד בחלק המערבי, קרקע חולית. ביצענו עגינה ים תיכונית לשובר הגלים של המרינה הקטנטנה בצד החיצוני שלה, הרגשנו מוגנים. בדיעבד היה גם אפשר לעגון כמו כל הסירות פשוט במרכז המפרץ. המפרץ המערבי מאוד רחוק מהחלק התוסס של Parga ובשעות הערב הרוח עובדת חזק ויורדת רק בלילה מה שמקשה על הפלגה בדינגי. המקומיים מצאו פתרון מאוד כלכלי (בשבילם בלבד), Taxi Boat . הTaxi Boat עולה 2.5 יורו לכיוון (מהסירה לעיר או מהעיר לסירה), וקוראים להם בערוץ 12. פתרון נוח ביחס למצב. אכלנו Gyros טעים בעיר וחזרנו לישון. מחר חוזרים ל Gouvia .

Anti Paxos

העיירה Parga

יום שישי:

הדרך חזרה ארוכה יחסית, כ 36 מייל, ארבע וחצי שעות הפלגה. החלטנו לצאת מוקדם. אחרי ששחררנו את חבלי הירכתיים הרמנו עוגן ב 09:00, ויצאנו לדרך. המטרה היא להקדים את הצפוניות מערביות שצריכות להיכנס בצהריים וכך היה, הפלגה רגועה לאורך כל הדרך על מנועים. בשעה 13:30 בערך נכנסו למרינה. ראשית בחלקו הצפוני של המרינה נכנסים לתדלק, אי אפשר לפספס את זה. מאוד פשוט להיכנס, יש בתחנת דלק רציף Long Side אחד ומספר רציפים של היקשרות עם עוגן. חבלי ירכתיים ו Long Side מגיעים מהרציף ולכן אין צורך להכין חבלים. מאוד נוח. ולאחר גמר התדלוק ממשיכים לרציף שממנו יצאנו, להחזיר את הסירה. על הרציף חיכו לנו הצוות של החברת השכרה לעזור לנו בהיקשרות. לאחר ההיקשרות ביצענו עם ה Base Manager צ'קאוט לסירה ובשעה 22:00 לקחנו מונית לשדה לתפוס טיסה ארצה.

היה מסע חלום וחבל שנגמר, בהחלט אחד היעדים היותר יפים שביקרנו בהם ביוון!


לראש הדף