ENGLISH
הרצליה: 09-7908900 חיפה: 04-8811440
נגן וידאו

קורס סקיפרים לתעודת ASA רשיון אמריקאי

קורס ASA 

קורס סקיפרים לתעודה של איגוד השייט האמריקאי (American Sailing Association)

זהו קורס מעשי, פשוט ומהנה מאוד.

תעודת סקיפר מטעם איגוד השייט האמריקאי, מאפשרת לשכור, כמעט בכל יעד בעולם, יאכטה באורך של עד 45 רגל, וליהנות מחופשת שייט אטרקטיבית. יעדי השייט בעולם רבים ומתאימים למגוון תעודות המשיט.

הקורס כולו מתקיים על היאכטה ובקבוצות קטנות. אנו מאמינים כי על מנת ללמוד יש להרגיש את היאכטה בידיים.  ניתן לעשות את הקורס בארץ או בחו״ל.


עוד פרטים על ההבדלים בין קורס סקיפרים ישראלי (משיט 30) ובין קורס משיט ברשיון בינ״ל ASA


 

קורס סקיפרים רשיון ASA בטורקיה או יוון

קורס סקיפרים בטורקיה או יוון הוא השילוב המושלם של חופשה אקטיבית ייחודית ולימוד שייט.

תוך שבוע גם ללא כל ניסיון ימי או רקע ימי, תלמדו להיות סקיפרים ותקבלו תעודת הסמכה בינ״ל אשר תאפשר לכם לשכור יאכטות בחו״ל או להצטרף לפלוטילות בחו״ל בכל יעד בעולם (למעט ישראל).

התעודה מונפקת ע״י ארגון השייט המוביל בעולם ASA American Sailing Association  אותו אנו מייצגים בישראל.

הלימוד מתבצע לאורך כל השבוע ביאכטה בחופים הקסומים של טורקיה (איזור גו׳צק, מרמריס ועוד) או יוון (האיים הסארוניים או האיוניים המיוחדים) כאשר התלמידים שטים בקבוצה יחד עם מדריך דובר השפה העברית, אשר מלמד אותם את החלקים התיאורטיים והמעשיים בזמן שייט ביאכטה ולאורך כל החופשה.  ביחד איתו התלמידים חווים את המשמעות של ״להיות יאכטונר״ – לעגון במרינות קטנות ובמפרצים קסומים, לרדת להצטייד במזון ומים או לבחור לאכול בטברנות ועוד.

הקורס מיועד לכל מי שחלם אי פעם להשיט יאכטה מבלי לעבור את המסלול המפרך של לימודים לרשיון משיט ישראלי (משיט 30) בארץ ומבלי העלויות הכרוכות בכך.

ביציאה לקורס סקיפרים בחו״ל, התלמיד יהנה מחופשה ייחודית ומלימוד אשר יקנה לו הסמכה וכניסה לעולם השייט ללא עלויות מיותרות וזמן יקר.

בהמשך יוכל התלמיד לבחור אם להשלים את לימודיו בארץ למשיט ישראלי בביה״ס לסקיפרים BluWave Tashoot במרינה בחיפה או בהרצליה, או להצטרף לפלוטילות ביה״ס בשנים הבאות ולצבור נסיון נוסף עם תעודת המשיט הבינ״ל שלו.

 

מועדי הקורס:

הקורסים מתקיימים כל שנה החל ממאי עד אוקטובר, עונת השייט באיי יוון ובטורקיה.

הקורס הינו משבת עד שבת, בהתאם לימי קבלת היאכטות בחו״ל.

עלות הקורס משתנה קמעה בהתאם לחודש הביקור והיציאה לקורס.

בנוסף ישנם קורסים המתקיימים בארץ כל השנה.

 

מבנה קורס הסקיפרים בחו״ל:

על מנת לתת לכל תלמיד תשומת לב מירבית, הקבוצות הן לרוב קטנות וכוללות לא יותר מ- 5 תלמידים ביאכטה.

בטרם היציאה לחו"ל שיעור ראשון  של כ-4 שעות על מפרשית  7 מטר במועדון השייטים בישראל. 

ביום ההגעה נפגשים במרינה, מצטיידים במרכיבי מזון איכותיים ומקומיים (גבינות, שמן זית, לחמים, פסטות, ביצים, משקאות ועוד) ולומדים כיצד לקבל יאכטה מחברת ההשכרה בחו״ל. 

בהמשך היום מתארגנים ביאכטה, פורקים ציוד ולומדים להכיר את היאכטה והמערכות שלה.

סדר היום הוא למידה תיאורטית ועבודה מעשית כאשר בבוקר מפליגים למפרץ קסום, עוצרים לארוחת בוקר, שחייה, חתירה בסאפ, הסבר ולימודים ולאחר מכן מפליגים אל עבר האי הבא או המפרץ הבא.  לאחר לימוד מעשי בזמן ההפלגה ותרגול גישות עגינה, מבלים ביחד במרינה, בטברנות ובפאבים המקומיים ובאתרים המעניינים באיזור בו אנו מפליגים.  הייחודיות של הפלגה בקבוצה, מאפשרת לתלמידים לתרגל בלי סוף יחדיו את הנושאים הנלמדים ולבלות יחדיו בחופשה.

 

 

הנושאים הנלמדים במהלך הקורס :

  • חוקי דרך
  • מטאורולוגיה
  • מכשירי ניווט אלקטרוניים
  • ניווט על מפות
  • מערכות מנוע וחשמל
  • עגינה ותמרונים באמצעות מנוע
  • הפלגת לילה

בסיום הקורס תקבלו תעודה רשמית מטעם איגוד השייט האמריקאי. לאחר מכן, במידה ותרצו, נשמח לעזור לכם לקבוע יעד, תאריך ויאכטה לטיול, תכנון מסלול ותדרוך הצוות.

...ואז תבינו מה שאנחנו כבר יודעים –
ברגע שביליתם שבוע על יאכטה בין איים, לא תרצו להפסיק לעולם...

 

קורס 101 ASA (שייט בסיסי)

קורס בסיסי על סירת קיל, בסיומו תוכלו להפליג על סירה עד 7 מטר (20 רגל) בים רגוע יחסית, ובאזור המוכר לכם. הקורס מתמקד בשייט מפרשים ושליטה בסיסית על סירה באמצעות טילר.

דרישות קדם: אין צורך בידע מוקדם

הקורס מתקיים על סירת 21.7  Beneteau first

מבנה הקורס: 6 מפגשים של 3 שעות (18 שעות)

ניתן ללמוד באופן פרטי, זוגי או בקבוצות.

 

קורס 104 ASA (שייט חופי יום ולילה)

קורס שייט חופי המיועד להכשיר אתכם להפלגת יום ולילה כסקיפר על סירה באורך של 9 עד 15 מטר (30 עד 50 רגל), במימי חופים. ההסמכה כוללת היכרות עם הציוד בסירה בגודל כזה, כולל תחזוקה בסיסית.

זו דרגת ההסמכה הנדרשת ע"י חברות ההשכרה הגדולות בים התיכון, בקריביים, ובשאר העולם.

תנאי קדם: הסמכת 101

מבנה הקורס: 7 מפגשים של 5 שעות (35 שעות) (מפגש 7 בחינה מעשית + עיונית)

הקורס יהיה בקבוצות קטנות של 4-5 תלמידים בכל קבוצה

 

קורס 114 ASA (שייט חופי יום ולילה על קטמרן)

קורס שייט חופי המיועד להכשיר אתכם להפלגת יום ולילה כסקיפר על סירת קטמרן באורך של 9 עד 15 מטר (30 עד 50 רגל), במימי חופים. ההסמכה כוללת היכרות עם הציוד בסירת קטמרן בגודל כזה, כולל תחזוקה בסיסית, שליטה על כלי שייט בעל 2 מנועים, היכרות עם המבנה הייחודי של הקטמרן.

תנאי קדם: הסמכת 101 ו104

מבנה הקורס: 4 מפגשים של 4 שעות (16 שעות)

הקורס יהיה בקבוצות קטנות של 5-7 תלמידים בכל קבוצה

איגוד השייט האמריקאי -American Sailing Association

איגוד השייט האמריקאי הנו הגדול בעולם ובכל שנה מסמיך עשרות אלפי בוגרים ברחבי העולם. בשונה מרישיון השייט של מדינת ישראל, ברוב המדינות בעולם קורס סקיפרים מעניק תעודה של בי"ס פרטי (בדומה לצלילה), אך לרוב תעודה זו מוכרת גם במדינות אחרות. בדומה למועדון  Tashoot גם באיגוד השייט האמריקאי מאמינים כי צריך להתחיל בקטן ולהתקדם הלאה לכלי-שיט גדולים יותר. לכן ישנן מספר דרגות של תעודות אותן מעניק האיגוד. בסיום קורס סקיפרים שלנו מוענקת תעודה בדרגה Bareboat Chartering ASA 104, המאפשרת לשכור יאכטה בגודל של עד 50 רגל לשייט חופי.

לראש הדף