ENGLISH
הרצליה: 09-9579391

השכרת יאכטות בטורקיה

מידע חשוב ליאכטונרים לקראת הפלגה בטורקיה:

יש לזכור ולקחת בחשבון את התקנות המחמירות שאוכפים השלטונות הטורקיים:
תקנות נגד זיהום סביבתי בחופי טורקיה: התקנות נאכפות בכל הים התיכון בהתאם לאמנה עליה חתומות 21 מדינות הים התיכון. בטורקיה ובעיקר במחוז MUGLA נאכפים החוקים בצורה חמורה יותר, יחסית למקומות אחרים. מחוז MUGLA משתרע מדרום ל-
KUSADASY במערב ועד ANTALYA במזרח. באיזור זה יש ריכוז עצום של יאכטות פרטיות ויאכטות של חברות ההשכרה הרבות.
תקנת / תכנית BLUE CARD: כל ספינה המגיעה לטורקיה צריכה לרכוש יחד עם הטרנזיט לוג (תעודת מסע/הפלגה לאורך החוף התורכי) גם תעודת BLUE CARD . עם כל הגעה למרינה יש לתאם עם מנהלת המרינה שאיבה של מיכל האגירה (Holding Tank ). לאחר השאיבה מוחתם הכרטיס הכחול. ספינה יכולה להתבקש להציג את הכרטיס הכחול ולהראות מתי נשאב לאחרונה מיכל השרותים. על התכנית יפקחו מנהלי המרינות ומשמר החופים. השירות ניתן בחינם או תמורת סכום קטן.
תקנה זו, מחייבת שאיבה של מים שחורים (השירותים) וכן גם של מים אפורים (מקלחות). בפועל יש בעיה לאכוף את התקנה הקשורה למים האפורים הואיל וברוב הספינות אין מיכל אגירה למים אפורים.
בכל מרינה לאורך החוף התורכי אמורה להיות אפשרות שאיבה. בפועל זה עדיין לא קיים בכל מקום ולכן ישום התקנה עדיין בעייתי. בכל מקרה אם אתם במרינה מסודרת, תתבקשו לרוקן את המיכל ולהציג את הכרטיס הכחול.
בנוסף יש לקחת בחשבון, שבטורקיה מקובל לרחוץ את סיפון הספינות בסבון אקולוגי.
תקנות הזיהום מתייחסות גם למי שיפוליים שנשאבו במכוון או בטעות לים, נזילת דלק בסיום תדלוק וכן גם השלכת זבל לים או בחוף, שלא במקומות המיועדים לאיסוף זבל.
יש הטוענים שההקפדה בענין הזיהום אותו מייצרות היאכטות היא קיצונית מידי ביחס לכמות הזיהום שהן מייצרות. שכן כמות השפכים שמייצרים עשרות אלפי התושבים והתיירים, בלתי ניתנת להשוואה.
תקנות נוספות בעת הפלגה בחופי טורקיה:
טרנזיט לוג - כל ספינה המגיעה לחופי טורקיה מחוייבת בטרנזיט לוג שהוא תעודת מסע/הפלגה לאורך החוף (אלא אם נכנסים רק למרינה אחת). תוקף הטרנזיט לוג הוא לשנה אחת. בטרנזיט לוג רשום הסקיפר והמפליגים. ניתן לשנות את רשימת הצוות אך לא יותר מ- 4 סקיפרים.
ארכיאולוגיה תת ימית וצלילה עם מיכל צלילה – צלילה אסורה באיסור מוחלט, אלא במסגרת מועדונים מורשים. התורכים דואגים שלא יגנבו עתיקות מאתרים תת ימיים. (כבר היו מקרים בעבר שיאכטונרים נעצרו למספר ימים בעקבות צלילה עם בלון, אפילו מתחת ליאכטה).
רשיון השכרת יאכטות – השלטונות בטורקיה מקפידים הקפדה מרובה שכל נושא השכרת היאכטות יהיה תחת פיקוח. לפיכך כל ספינה הלוקחת נוסעים חייבת ברשיון מיוחד (לא זול) ועמידה בדרישות החוק הטורקי.
יש לקחת בחשבון, שהצוותים של ספינות הגולט הרבות שנמצאות במפרצים, יהיו לא פעם אלה שידווחו לשלטונות על עבירות ימיות !

אנו מקווים שהמידע הזה יעזור לכם, השייטים, לנווט היטב את חופשתכם ולמצות בהנאה מלאה את ההפלגות לחופיה המקסימים של טורקיה.

טיפים ומפות מסלולים

טיפים למפליגים בטורקיה

טיפים - איזור גוצ'ק

מלונות בקרבת המרינה בגוצ'ק:
   Villa Danlin, Tel. +90 252 645 1521 ,   Fax. +90 252 645 2686     www.villadanlin.com

מסעדות:

 • מסעדה בפטייה (Fethiye): נמצאת בתחילת השוק. כשעומדים ליד תחנת המוניות עם הפנים לשוק - רואים אותה בחצי ימינה, בפינה, קצת מוגבהת. - Restoran PANORAMA . טלפון: 091-2539071,  022-570011
 • מסעדה בדאליאן: ממוקמת על שפת המים, מול הקברים הליקיים החצובים בסלע. אוכל טוב, שרות מצויין, יחס יוצא מן הכלל.  SAFRAN Restauran . טלפון: 0252-2845342  פקס: 0252-2844732

הסעות:

 • מחיר הסעה משדה התעופה של Dalaman אל המרינה ובחזרה מהמרינה לשדה התעופה - 88 יורו .
  הנסיעה לכל כיוון אורכת כ-20 דקות.
 • שירות הסעה במיניבוס שפועל בדלמאן ובגוצ'ק - S.C.S Tours Turizm, Tel. +90 252 6451772  , +90 252 6451675
  משך הנסיעה:
  שדה תעופה דלמאן - גוצ'ק : 20 דקות
  שדה התעופה דלמאן - פטייה : 60 דקות
   

טיפים - מרמריס

מלון דירות במרמריס: Captain Marmaris.
מלון דירות, 4 כוכבים, נמצא בסימטה קטנה וממול יש סופרמרקט. החדר כולל: מיזוג אוויר, מטבח מאובזר, שרותים+מקלחת, סלון + חדר אחד או שניים.
הגעה למלון: המלון נמצא ברצועת חוף שנקראת "Siteler". יש לקחת מונית לכיוון מלון Grand Azur אותו כל אחד מכיר, לפנות שמאלה ממש לפני הכניסה למלון הנ"ל, ושוב שמאלה. מלון Captain נמצא ממש מולכם. הטלפון של המלון: 2233413 252 90+

הסעות:

 • שירות הסעה במיניבוס - S.C.S Tours Turizm, Tel. +90 252 6451772  , Fax.+90 252 6451675
  משך הנסיעה משדה התעופה בדלמאן למרמריס הוא כשעה ורבע.

  

 

לראש הדף