ENGLISH
הרצליה: 09-9579391

טיפים להשכרת יאכטות בעולם


הדרכה וטיפים להשכרת יאכטות בעולם - FAQ

יאכטת מפרש שאורכה עד 20 מ' , תוכלו לשכור להשטה עצמית (bare boat). אפשרות זו שמורה לסקיפרים ולשייטים בעלי נסיון. אם אתם שייטים מתחילים, או שאינכם סקיפרים, תוכלו לשכור יאכטה כזו עם סקיפר.
יאכטות גדולות יותר, שאורכן מעל 20 מ', מושכרות בדר"כ רק עם סקיפר וצוות (Crewed Charter).

איזורי ההפלגה בעולם מגוונים. פרמטר חשוב להחלטה על אזור ההפלגה הוא התקופה בה החלטתם לצאת לחופש. איזורי הים התיכון, אידיאלים להפלגה באביב ובקיץ. באזורים  אחרים, עדיף להפליג בחורף כמו למשל באיים הקאריביים או פוקט בתאילנד. פרמטר נוסף הוא רמת המיומנות של הסקיפר והצוות. לכל איזור, מתאימה רמת מיומנות שונה. מפרץ גוצ'ק בטורקיה למשל, הוא יעד נוח מאד למתחילים ולמשפחות. המפרץ מוגן מאד מרוחות וגלים והמרחקים בין נקודות העגינה קצרים. האיים הציקלדיים של יוון לעומת זאת, מתאימים לאוהבי האקסטרים ובהם רוחות שעולות עד 50-45 קשר בתקופות השיא.

ל"תשוט" וותק ונסיון המאפשרים לנו להציע לכם חופשת שייט במיגוון רב של איזורים. יעדי ההפלגה מתפרשים בים התיכון וגם באיזורים אקזוטים. ספרו לנו מה אתם אוהבים ונעזור לכם לבחור את היעד. אנו סוכן מועדף של החברות הגדולות בעולם להשכרת כלי שייט, ולכן יכולים לאפשר לכם גמישות בבחירת מועד ומיקום ההפלגה.

ספרו לנו מה אתם אוהבים ונעזור לכם לבחור את היעד.

התקופה המומלצת היא פועל יוצא מהאיזור בו תרצו להפליג. איזורי הים התיכון, אידיאלים להפלגה באביב ובקיץ.  בתאילנד, בפוקט , עדיף להפליג בין נובמבר – למאי ואילו בתאילנד, בקוסומוי, עונת ההפלגה הטובה היא בין מאי - לנובמבר.

תלוי בזמן שהקצבתם לחופשה שלכם. הפלגה של שבועיים, היא פרק הזמן האידיאלי להפלגה. אולם, גם אם יש לרשותכם שבוע אחד בלבד, נוכל לעזור לכם לתכנן מסלול שתפיקו ממנו את המיטב.

בים התיכון, העונה המבוקשת ביותר לצ'רטרים היא הקיץ ובמיוחד חודש אוגוסט. החודשים השקטים ביותר בשנה הם אפריל והחצי השני של אוקטובר. בכלליות, העונה מתחלקת לשלוש תקופות: A, B, C. המחיר הגבוה ביותר הוא בתקופה A (המבוקשת ביותר). בתקופה B המחיר זול ב-10% ובתקופה C המחיר זול ב-35% .

רוב הצ'רטרים הם מיום שבת עד יום שבת. הצ'רטר מתחיל בשבת בשעה 17:00 – 18:00 ומסתיים בשבת כעבור שבוע, או שבועיים בשעה 08:00 - 09:00. התחלה או סיום בימים יוצאים מן הכלל, אפשר לנסות לתאם - מראש - עם המשרד.

תלוי מה אתם אוהבים. שני הדגמים יעניקו לכם חוויית שייט מהנה. מבנה המונוהל מאפשר, לצד שייט תענוגות, גם שייט ספורטיבי יותר. למשל ברוח צד המונוהל תפליג בהטייה.  מבנה הקטמרן, מרווח יותר, מאפשר יציבות, כמעט ואין הטייה וההפלגה בכלליות רגועה יותר.  הקטמרן פחות עמוקה מאשר מונוהל ויכולה לעגון גם במקומות רדודים יחסית. מאידך הקטמרן רחבה יותר, מה שמהווה חסרון במרינות עמוסות.

מוזמנים ללחוץ על הקישור ולקרוא את הכתבה המעולה של הצוות שלנו על בחירה בין יאכטת קטמרן ליאכטת מונוהל

תכנון מוקדם קפדני, חשוב ביותר על מנת להפיק את המירב מההפלגה שלכם. צוות "תשוט" יושב עם כל לקוח על מסלול ההפלגה המתאים לו.

לפחות אחד מאנשי הצוות, חייב להיות בעל רשיון משיט. יש מדינות שדורשות אדם נוסף בעל נסיון ויש מקומות שדורשים רשיון GMDSS.

תלוי בחברת ההשכרה. כדאי לבדוק כשמזמינים את היאכטה. בדר"כ המחיר כולל בימיני, דינגי, GPS , נגן CD, ו-Autopilot. חלק מהחברות מספקות מנוע לדינגי, אך לא כולן. חלק מהחברות כוללות את הנקיון הסופי במחיר, ובאחרות שרות זה ניתן בעבור תשלום נוסף.

טיסות,  דלק, מים, מצרכי מזון ונקיון, מיסי נמל ועגינות, וכן מיסי מעבר במיצרים ותעלות, (קורינתוס למשל) וביטוח נסיעות. לעיתים נקיון סופי ומנוע חיצון לדינגי אינם כלולים במחיר וכן הקטנת השתתפות עצמית בביטוח.  

יוצרים קשר בטלפון עם הבסיס. לפני היציאה להפלגה, תקבלו את מספרי הטלפונים הניידים של אנשי השירות. עליכם למסור את מיקומכם המדוייק, ולתאר עד כמה שניתן במדוייק את הבעיה בה נתקלתם. לחברות ההשכרה טכנאים כמעט בכל נמל.
 

לא. עליכם לדאוג לכך באופן אישי.
 

בדרך כלל בבסיסי היציאה תוכלו למצוא סופרמרקט גדול, או חנויות מצרכים שונות, שנותנות גם שירותי משלוח עד לפתח היאכטה. כך גם במרינות לאורך מסלול ההפלגה. כדאי להצטייד במצרכים שאינם יום-יומיים לפני היציאה מן הבסיס. (סבון כלים, ניר טואלט, שמן, קפה וכו'). מצרכים כמו לחם, חלב, ירקות ופירות טריים, תוכלו תמיד לקנות בכל מקום איליו תגיעו. הפתעה - יש מפרצים, בהם מגיעה "חנותו" של הירקן המקומי, על גבי סירה, אליכם ליאכטה.
 

בגדים קלים ואווריריים ליום ומעיל קל או סוודר לשימוש בערב. כובע, משקפי שמש וקרם הגנה. מגבת לחוף כי ביאכטה יש אמנם מגבות רחצה, אך אנו מעדיפים שלא ישתמשו בהם על החוף. (לא לשכוח בגד ים). סנדלי גומי או נעלי בד, להליכה על היאכטה. מי שנזקק באופן קבוע לתרופות – כדאי שידאג להביאם, כי יש סוגים של תרופות מרשם שלא ניתן להשיג בכל מקום. את כל הציוד, כדאי לארוז בתיקים רכים, שניתן לאחסן בקלות ביאכטה. יש להיות מודעים לכך שמקום האיחסון ביאכטה מוגבל. אל תשכחו להביא את חוזה השכרת היאכטה שברשותכם.

כל זאת ועוד במאמר שלנו ״מה כדאי לארוז כשיוצאים לחופשת שייט״

מטעמי בטיחות, חל איסור על העישון בתוך היאכטה. מותר לעשן על הסיפון.

בדרך כלל לא. מעט חברות השכרה מספקות שירותי איחסון בבסיסי היציאה. יש להודיע מראש אם רוצים.

כמובן שלא מזיק לנעול את היאכטה כשעוזבים אותה ואז אין צורך לדאוג, במיוחד אם אתם מתכוונים להיעדר למספר שעות. יחד עם זאת, ברוב המקומות בדרך כלל איש לא יעלה בדעתו לעלות על יאכטה ללא רשות. חפצי ערך מוטב להשאיר בבית או לקחת איתכם בירידה מהיאכטה.
 

בכל היאכטות יש מפות וספרי ניווט. תוכלו לרכוש לעצמכם, אם תרצו, ספר פיילוט ומפות בחברת "תשוט".
 

יש חוקים מאד קפדניים לגבי ציוד בטיחות על היאכטה. מטפי כיבוי אש ואסדת הצלה חייבים בבדיקות תקינות מדי שנה. בנוסף, ציוד כמו חגורות הצלה, אפודי הצלה וזיקוקי עשן חייבים בבדיקת תקינות כל שנתיים.
 

כן. בדר"כ מתקבלים כרטיסי האשראי של רוב החברות הגדולות, למעט במספר בארים ומסעדות. לרוב קיימים מכשירי כספומט.
 

כמובן. רשת GSM קיימת ברוב איזורי ההפלגה.
 

 מתלבטים איזו יאכטה להשכיר?

צוות התותחים שלנו במחלקת הפלגות חו״ל נחלץ לעזרתכם ופרסם מאמר מעולה בנושא>>

לקריאה

לראש הדף